5 měsíců – doba, která rozhoduje o bytí a nebytí v odborech

Drazí členové,

V případě, že nám od Vás nepřijdou příspěvky po sobě jdoucích 5 měsíců, tak vaše členství je automaticky zrušeno.

Poslední dobou se nám stává, že maminky, které přijdou z rodičovské nebo zaměstnanec, který se vrátí po delší nemocenské již nejsou našimi členy, jelikož za ně neodvedl zaměstnavatel 1% ze mzdy na náš účet v posledních 5 měsících.

Stal se i případ zaměstnance, který dal v minulosti výpověď, ale nedal vědět odborům. My jsme zrušili automaticky jeho členství, protože nám nepřišly za 5 měsíců po sobě jdoucích příspěvky. Poté se ale vrátil zpět do firmy a ze mzdy se mu automaticky začaly stahovat příspěvky.

Prosíme, čtěte pořádně svou výplatní pásku a v případě, že je Vám něco strháváno a vy nevíte proč nebo si jenom nejste jistí jestli to tak má být, tak to proberte s HR oddělením.

Doporučení: V případě, že jste členem odborů a plánujete odchod z firmy nebo si jen na nějaký čas odskočit, tak nám dejte vědět a my vám se vším poradíme ke spokojenosti nás všech.

s pozdravem

výbor ZO OS KOVO Brembo Ostrava